Białe Certyfikaty

System wsparcia efektywności energetycznej

Umów konsultację
Twoje zaangażowanie
Nasza praca
Wspólne efekty
 • Podwójna korzyść

  Białe Certyfikaty mogą znacznie poprawić rentowność inwestycji proefektywnościowych. Audyt efektywności energetycznej i skompletowanie niezbędnej dokumentacji złożonej w odpowiednim terminie pozwala na uzyskanie świadectwa efektywności energetycznej, a po zakończeniu inwestycji – dofinansowania.

 • Twoje profity

  Pierwszym krokiem jest analiza możliwych do uzyskania oszczędności energii. Po opracowaniu audytu efektywności energetycznej przygotowujemy i składamy dokumentację wnioskową do Urzędu Regulacji Energetyki. Gdy inwestycja się zakończy, weryfikujemy uzyskaną oszczędność energii i zawiadamiamy o tym URE. Pomagamy także spieniężyć prawa majątkowe.

 • Postaw na kompleksowość i doświadczenie

  Nieważne, na jakim etapie jesteś – czy zaczynamy współpracę od audytu energetycznego, czy planujesz już jakieś przedsięwzięcia i potrzebujesz rzetelnego partnera. Pomożemy Ci rozpocząć i wdrożyć inwestycje, ograniczyć koszty energii i zredukować emisje CO2. Białe Certyfikaty są urzędowym potwierdzeniem Twoich oszczędności.

Zobacz co mówią o nas klienci

 • ELLIPSIS Energy już dwukrotnie przeprowadziła audyt energetyczny
  w Emitel. Polecamy ELLIPSIS jako rzetelnego i terminowego wykonawcę.

  Andrzej Chlebda

  Główny Specjalista ds. Energetyki i Klimatyzacji, EMITEL SA

 • ELLIPSIS Energy od 2017 roku realizuje audyty energetyczne przedsiębiorstw dla Klientów Grupy Veolia w Polsce.
  W tym czasie zostało przeprowadzonych sprawnie ponad
  10 dużych projektów.

  Radosław Przybysławski

  Manager Biura Wsparcia Projektów Handlowych, Veolia Energia Polska S.A.
  www.veolia.pl
  www.uslugidlaprzemyslu.pl

 • Już w kilka miesięcy po przeprowadzonym audycie energetycznym przedsiębiorstwa ELLIPSIS Energy pomogła zrealizować pierwsze inwestycje poprawiające efektywność energetyczną naszej fabryki.

  Marcin Sidorowicz

  Członek Zarządu DNP sp. z o.o., Dolina Noteci

 • ELLIPSIS Energy pomogła
  w zaangażowaniu naszej spółki
  w rynek mocy jako jednostka redukcji zapotrzebowania DSR. Wsparcie polegało na doborze bezpiecznej mocy redukcji i zawarciu umowy
  z agregatorem rynku mocy.

  Michał Rola

  Dyrektor Techniczny,
  Zakłady Mięsne ŁUKÓW SA

Jak możemy Cię wesprzeć?

System wsparcia efektywności energetycznej (tzw. System Białych Certyfikatów) ma na celu przyspieszenie i wspieranie realizacji inwestycji przyczyniających się do poprawy efektywności energetycznej. Wnioski o wydanie świadectw składa się do Centrali Urzędu Regulacji Energetyki w Warszawie.

Nie wiesz, ile energii możesz zaoszczędzić? Nie rozumiesz procedury związanej ze złożeniem wniosku? Tu zaczyna się nasza pomoc – zrobimy wszystko za Ciebie. Wytypowanie inwestycji, analiza, audyt, przygotowanie dokumentacji. Obsługujemy cały proces.

Zanim zaczniemy

W przypadku Białych Certyfikatów wszystko poprzedza dokładna diagnoza – a konkretnie: ocena planowanej inwestycji.

Na początku sprawdzamy, czy znajduje się w wykazie dopuszczalnych przedsięwzięć i czy pozwoli na uzyskanie średniorocznej oszczędności energii co najmniej na poziomie 10 toe (ok. 116 MWh/rok lub ok. 420 GJ/rok).

W dalszej części diagnozujemy czy połączenie Białych Certyfikatów z inną pomocą przyznaną na zgłaszane przedsięwzięcie nie spowoduje przekroczenia maksymalnego progu pomocy inwestycyjnej.

Pomożemy określić każdy z tych parametrów i przejdziemy do dalszych działań.

Etap działania

Na tym etapie przygotujemy audyt efektywności energetycznej i skompletujemy niezbędne dokumenty.

To wszystko pozwoli nam złożyć kompletną dokumentację – będziemy występować z wnioskiem w Twoim imieniu i reprezentować przed URE w trakcie postępowania.

Nasze działanie nie kończy się po złożeniu wniosku – wesprzemy Cię w weryfikacji uzyskanych oszczędności, konsultacjach z urzędnikami i pomożemy doprowadzić sprawę do końca, czyli sprzedaży praw majątkowych i uzyskania dofinansowania.

FAQ

Jaką wysokość dotacji można uzyskać?

Wysokość dofinansowania zależy od wysokości efektu energetycznego, a nie od kosztów inwestycji. Im wyższa będzie uzyskana oszczędność energii, tym większe wsparcie można uzyskać. Oszczędność energii się opłaca!

Czy żeby zrealizować przedsięwzięcie muszę organizować przetarg publiczny?

W przypadku wsparcia z tytułu Białych Certyfikatów nie ma ograniczeń dotyczących sposobu wyboru Wykonawcy inwestycji. Możesz wybrać go według własnych preferencji – sam albo z naszą pomocą.

Kiedy otrzymam pieniądze?

Po zakończeniu inwestycji i złożeniu zawiadomienia do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, wnioskodawcy przyznawane są prawa majątkowe, które można sprzedawać poprzez Towarową Giełdę Energii.

Jakie przedsięwzięcia mogę realizować w ramach ubiegania się o Biały Certyfikat?

Szczegółowy spis przedsięwzięć zawarty jest w katalogu, przygotowanym przez Ministra Klimatu i Środowiska. Nie zalicza się do nich popularna ostatnio instalacja paneli fotowoltaicznych.

Czy Biały Certyfikat otrzymuje się jednorazowo, czy za każdy rok?

Białe Certyfikaty dla każdej zgłoszonej inwestycji otrzymuje się jednorazowo, jednak każde przedsiębiorstwo może składać wnioski w związku z realizacją dowolnej liczby przedsięwzięć.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

W naszym serwisie informacyjnym używamy plików cookie, w celu ułatwienia użytkownikom korzystania ze wszystkich funkcjonalności naszego portalu. Jeśli Państwa przeglądarka nie blokuje takich plików, przesyłanych przez nasz serwer, oznacza to, że Użytownik zgadza się na ich przechowywanie na swoim komputerze.