Strategia i sprawdzony plan działania

Komplet narzędzi, jakich potrzebujesz, by ograniczyć koszty i emisję CO2 w drodze do neutralności klimatycznej.

Umów konsultację
Twoje zaangażowanie
Nasza praca
Wspólne efekty
 • Wiele motywacji

  Wewnętrzna potrzeba lub świadomość o bezpośrednim powiązaniu poziomu emisji z kosztami działalności? Wymagania prawne w zakresie raportowania? Wymagania Twoich dostawców lub odbiorców towarów i usług? Niezależnie od Twojej motywacji strategiczne decyzje dotyczące rozwoju biznesu najlepiej podejmować na podstawie wiarygodnych i skwantyfikowanych danych.

 • Od analizy do działań

  Prawidłowe określenie linii bazowej oraz zdefiniowanie obszarów znaczących źródeł emisji pozwala na zaplanowanie odpowiedniej ścieżki redukcji. Wyznaczanie celów jest praktyką biznesową, która pomaga zapewnić, że dana kwestia jest stale monitorowana i uwzględniana przez kierownictwo wyższego szczebla przy podejmowaniu istotnych decyzji dotyczących produktów i usług oraz materiałów i technologii, które należy stosować.

 • Poprawa tu i teraz

  Ustalimy jak powinieneś działać, co należy usprawnić i gdzie szukać
  na to środków finansowych.

Zobacz co mówią o nas klienci

 • ELLIPSIS Energy już dwukrotnie przeprowadziła audyt energetyczny
  w Emitel. Polecamy ELLIPSIS jako rzetelnego i terminowego wykonawcę.

  Andrzej Chlebda

  Główny Specjalista ds. Energetyki i Klimatyzacji, EMITEL SA

 • ELLIPSIS Energy od 2017 roku realizuje audyty energetyczne przedsiębiorstw dla Klientów Grupy Veolia w Polsce.
  W tym czasie zostało przeprowadzonych sprawnie ponad
  10 dużych projektów.

  Radosław Przybysławski

  Manager Biura Wsparcia Projektów Handlowych, Veolia Energia Polska S.A.
  www.veolia.pl
  www.uslugidlaprzemyslu.pl

 • Już w kilka miesięcy po przeprowadzonym audycie energetycznym przedsiębiorstwa ELLIPSIS Energy pomogła zrealizować pierwsze inwestycje poprawiające efektywność energetyczną naszej fabryki.

  Marcin Sidorowicz

  Członek Zarządu DNP sp. z o.o., Dolina Noteci

 • ELLIPSIS Energy pomogła
  w zaangażowaniu naszej spółki
  w rynek mocy jako jednostka redukcji zapotrzebowania DSR. Wsparcie polegało na doborze bezpiecznej mocy redukcji i zawarciu umowy
  z agregatorem rynku mocy.

  Michał Rola

  Dyrektor Techniczny,
  Zakłady Mięsne ŁUKÓW SA

Jak możemy Cię wesprzeć?

Często cel redukcji emisji gazów cieplarnianych jest następstwem opracowania ich inwentaryzacji.

Czynnikami sprzyjającymi ustaleniu celów redukcji są:

 • minimalizowanie i zarządzanie ryzykiem związanym z emisją
 • oszczędność kosztów i pobudzanie do działań innowacyjnych
 • przygotowanie do przyszłych regulacji
 • wykazanie przywództwa i odpowiedzialności korporacyjnej

Etap diagnozy

Na samym początku najważniejsze jest obliczenie korporacyjnego śladu węglowego. Kluczowa jest precyzyjna analiza, obejmująca emisję bezpośrednią, pośrednią i emisję łańcucha dostaw. Liczą się nawet na pozór najmniej znaczące czynniki – jak np. sposób dojazdu pracowników do pracy czy podróże służbowe.

Następnym krokiem jest obliczenie śladu węglowego produktu – od produkcji, aż po dostawę. W niedalekiej przyszłości świadomość i wyznaczenie śladu węglowego produktu może okazać się kluczowe dla Twoich kontrahentów oraz określać Twoją pozycję na rynku w ich oczach. Większe i mniejsze organizacje będą podejmowały trud odpowiedzi na pytanie jaki jest wpływ ich działalności na środowisko. Droga do neutralności klimatycznej wymaga rozsądnego planu rozpisanego na lata.

Etap działania

Dzisiaj zdecydowaną część energii wytwarzamy z paliw nieodnawialnych, których zasoby są ograniczone. Wytwarzanie energii w takich źródłach, a następnie ich nieefektywne zużycie przyczynia się do zmian klimatu, które wpływają na jakość naszego życia oraz stan planety, na której żyjemy.

Ważną rolę w dążeniu do celu jakim jest osiągnięcie neutralności klimatycznej będą miały decyzje podejmowane w zakresie transformacji gospodarek energetycznych przedsiębiorstw dotyczących dostaw energii elektrycznej oraz sposobów
wytwarzania ciepła.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

W naszym serwisie informacyjnym używamy plików cookie, w celu ułatwienia użytkownikom korzystania ze wszystkich funkcjonalności naszego portalu. Jeśli Państwa przeglądarka nie blokuje takich plików, przesyłanych przez nasz serwer, oznacza to, że Użytownik zgadza się na ich przechowywanie na swoim komputerze.