Obliczanie śladu węglowego

Poznaj i policz swój wpływ na klimat

Umów konsultację
Określ
Oblicz
Redukuj
 • Dane bazowe to podstawa

  Dowiedz się i poznaj, w jaki sposób Twoja organizacja powoduje emisje, jak je przyporządkować i co zrobić, żeby je obliczyć. Taka wiedza pozwoli na odpowiednie pozycjonowanie wśród konkurencji, oraz raportowanie do klientów i innych interesariuszy. Rzetelne sporządzenie wykazu emisji pozwala także na określenie stanu odniesienia i rozsądne zaplanowanie działań.

 • Staranne kalkulacje

  Wykorzystaj nasze doświadczenie – pomożemy obliczyć ślad węglowy Twojej organizacji. Raportowanie o emisjach powinno być precyzyjne, porównywalne i czytelne. Wiedza na temat głównych źródeł emisji w organizacji pozwala postawić sobie wykonalne cele. Autorskie metody, setki projektów i lata doświadczeń gwarantują kompletność i rzetelność otrzymanych wyników.

 • Gdy już wiesz, z czym się mierzysz

  Odpowiednio zagregowana wiedza pozwala także na efektywne zaangażowanie poszczególnych grup pracowników w poprawianie śladu węglowego organizacji. W zależności od charakteru przedsiębiorstwa i źródła emisji istnieją różne sposoby na dekarbonizację. Zebrane informacje pozwalają planować dalszą strategię dekarbonizacji. Wskażemy jak to zrobić i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Zobacz co mówią o nas klienci

 • ELLIPSIS Energy już dwukrotnie przeprowadziła audyt energetyczny
  w Emitel. Polecamy ELLIPSIS jako rzetelnego i terminowego wykonawcę.

  Andrzej Chlebda

  Główny Specjalista ds. Energetyki i Klimatyzacji, EMITEL SA

 • ELLIPSIS Energy od 2017 roku realizuje audyty energetyczne przedsiębiorstw dla Klientów Grupy Veolia w Polsce.
  W tym czasie zostało przeprowadzonych sprawnie ponad
  10 dużych projektów.

  Radosław Przybysławski

  Manager Biura Wsparcia Projektów Handlowych, Veolia Energia Polska S.A.
  www.veolia.pl
  www.uslugidlaprzemyslu.pl

 • Już w kilka miesięcy po przeprowadzonym audycie energetycznym przedsiębiorstwa ELLIPSIS Energy pomogła zrealizować pierwsze inwestycje poprawiające efektywność energetyczną naszej fabryki.

  Marcin Sidorowicz

  Członek Zarządu DNP sp. z o.o., Dolina Noteci

 • ELLIPSIS Energy pomogła
  w zaangażowaniu naszej spółki
  w rynek mocy jako jednostka redukcji zapotrzebowania DSR. Wsparcie polegało na doborze bezpiecznej mocy redukcji i zawarciu umowy
  z agregatorem rynku mocy.

  Michał Rola

  Dyrektor Techniczny,
  Zakłady Mięsne ŁUKÓW SA

Jak możemy Cię wesprzeć?

Obliczanie śladu węglowego staje się standardem i w niedługim czasie może być wymagane zarówno przez partnerów biznesowych, inwestorów, jak i Klientów. My pomożemy obliczyć i przedstawić ślad węglowy: zarówno organizacji, jak i jej produktów.

Gdy już dowiemy się, co generuje największą emisję, będziemy w stanie wskazać jakie kroki organizacja może podjąć, aby w przyszłości ją redukować. Dzięki dokładnej analizie możliwe będzie ustalenie priorytetów i uszeregowanie kierunków działań – w jasny sposób pokażemy, które inwestycje mogą dać największe rezultaty.
To fundamenty, które staną się drogą do przemyślanej strategii.

Wdrożenie celów w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych może przynieść oszczędności kosztów dzięki usprawnieniom w zakresie innowacji w procesach i efektywnego gospodarowania zasobami. Cele odnoszące się
do produktów mogą być bodźcem do badań i rozwoju, co z kolei prowadzi do powstania produktów i usług, które mogą zwiększyć udział w rynku, a także ograniczyć emisje związane z użytkowaniem produktów, co niewątpliwie jest korzystne dla klientów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

W naszym serwisie informacyjnym używamy plików cookie, w celu ułatwienia użytkownikom korzystania ze wszystkich funkcjonalności naszego portalu. Jeśli Państwa przeglądarka nie blokuje takich plików, przesyłanych przez nasz serwer, oznacza to, że Użytownik zgadza się na ich przechowywanie na swoim komputerze.