Energia jasna jak słońce

Bo ze słońca. Postaw na źródło energii, które skończy się
dopiero za 4,5 miliarda lat! To chyba więcej niż
potrzebujesz...

Umów konsultację
Słońce
Fotowoltaika
Czysty prąd
 • Perpetum mobile nie istnieje, ale słońce nie pobiera opłat

  Inwestując w budowę instalacji fotowoltaicznej, możesz przez długie lata korzystać z energii, której do tej pory Twoja firma nie wykorzystywała.
  Warto być niezależnym.

 • Instalacja na miarę potrzeb i możliwości

  Dobierając odpowiednią wielkość i moc instalacji, realnie wpływasz na zmniejszenie kosztów energii, jakie ponosi Twoja organizacja. Energia ze
  Słońca nie jest darmowa. Koszt inwestycyjny nadal jest istotnym wydatkiem. Korzystając ze sprawdzonego know-how, nie popełnisz błędów przy planowaniu inwestycji, a instalacja będzie budowała przewagę konkurencyjną oraz kreowała nowoczesną markę.

 • Fizycznie lub wirtualnie

  Energetyka słoneczna jest dobrym rozwiązaniem na produkcję energii przez przedsiębiorstwa – w wielu przypadkach umożliwia lokalne zużycie energii. Pozwala także wykorzystać maksymalnie dachy budynków, nie zajmując tym samym powierzchni biologicznie czynnej pod farmy fotowoltaiczne.

  Dla większych przedsiębiorstw przemysłowych, u których konsumpcja energii elektrycznej jest wysoka, do możliwości wynikających z produkcji energii z paneli na powierzchni dachów, korzystne będą rozwiązania farm fotowoltaicznych w postaci inwestycji własnych lub powierzonych w postaci kontraktów PPA.

Zobacz co mówią o nas klienci

 • ELLIPSIS Energy już dwukrotnie przeprowadziła audyt energetyczny
  w Emitel. Polecamy ELLIPSIS jako rzetelnego i terminowego wykonawcę.

  Andrzej Chlebda

  Główny Specjalista ds. Energetyki i Klimatyzacji, EMITEL SA

 • ELLIPSIS Energy od 2017 roku realizuje audyty energetyczne przedsiębiorstw dla Klientów Grupy Veolia w Polsce.
  W tym czasie zostało przeprowadzonych sprawnie ponad
  10 dużych projektów.

  Radosław Przybysławski

  Manager Biura Wsparcia Projektów Handlowych, Veolia Energia Polska S.A.
  www.veolia.pl
  www.uslugidlaprzemyslu.pl

 • Już w kilka miesięcy po przeprowadzonym audycie energetycznym przedsiębiorstwa ELLIPSIS Energy pomogła zrealizować pierwsze inwestycje poprawiające efektywność energetyczną naszej fabryki.

  Marcin Sidorowicz

  Członek Zarządu DNP sp. z o.o., Dolina Noteci

 • ELLIPSIS Energy pomogła
  w zaangażowaniu naszej spółki
  w rynek mocy jako jednostka redukcji zapotrzebowania DSR. Wsparcie polegało na doborze bezpiecznej mocy redukcji i zawarciu umowy
  z agregatorem rynku mocy.

  Michał Rola

  Dyrektor Techniczny,
  Zakłady Mięsne ŁUKÓW SA

Wdrażanie inwestycji w odnawialne źródła energii

Emisje pośrednie najczęściej związane są z ograniczeniem zużycia energii elektrycznej lub zmianą źródła energii na niskoemisyjne (energia elektryczna w Polsce jest produkowana głównie w elektrowniach węglowych).

Rozwiązaniami dostępnymi dla przedsiębiorstw jest autoprodukcja energii w instalacji fotowoltaicznej na własnych obiektach. Do redukcji emisji pośrednich oraz obniżenia śladu węglowego zaliczają się także kontrakty typu PPA. Duże oraz mniejsze inwestycje można prowadzić samodzielnie lub z partnerem technologiczno-finansowym.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

W naszym serwisie informacyjnym używamy plików cookie, w celu ułatwienia użytkownikom korzystania ze wszystkich funkcjonalności naszego portalu. Jeśli Państwa przeglądarka nie blokuje takich plików, przesyłanych przez nasz serwer, oznacza to, że Użytownik zgadza się na ich przechowywanie na swoim komputerze.